Strona główna

Trochę o nas

Każdego dnia miliony kilowatogodzin rozpływa się w powietrzu. Konsumując nieświadomie, zużywamy więcej energii niż naprawdę tego potrzebujemy. Niewydajnie wykorzystana energia podbija liczniki i rachunki. Zostawia negatywny ślad w naszym portfelu, jak i w otaczającym nas środowisku.

EMS przychodzi z pomocą tym firmom, które chcą złapać marnowane kilowatogodziny. Naszym klientom pomagamy zoptymalizować konsumpcję energii. Dzięki redukcji zużycia energii, podnosimy ich konkurencyjność. Dzięki redukcji energii, zmniejszamy ich negatywny wpływ na środowisko. Razem z nami tworzą nową rzeczywistość - rzeczywistość efektywności energetycznej.

Co oferujemy?

Audyty energetyczne

W czasach, gdy zasoby energetyczne są tak bardzo ograniczone, a ceny energii tak wysokie, jej oszczędność ma szczególne znaczenie. Szukając owych oszczędności, EMS analizuje całościowo gospodarkę energetyczną swych klientów. Sporządzony w formie audytu rezultat przedstawia listę możliwych przedsięwzięć efektywności energetycznej.

Audyty efektywności energetycznej

To, w jaki sposób chcesz wprowadzić efektywność energetyczną w Twojej firmie, zależy całkowicie od Ciebie. Niektórzy klienci chcą dokonać kompleksowego przeglądu gospodarki energetycznej. Inni wolą przeanalizować tylko wybrane aspekty ich działalności. To właśnie do nich skierowane są audyty efektywności energetycznej – analiza jednej z funkcji energetycznych.

Konsulting

W EMS rozumiemy, że nie wszystkie przedsięwzięcia efektywności energetycznej opisane mogą być w formie audytu. Dlatego naszą ekspertyzą wspieramy także tych, którzy pragną wprowadzić inne projekty energetyczne. Zastanawiasz się jak pozyskać energię z odnawialnych źródeł? A może szukasz sposobu na dofinansowanie innej inwestycji? Nasi konsultanci służą pomocą.

Tłumaczenia

Najlepsze rozwiązania technologiczne powstają przy współpracy z najlepszymi. Nierzadko wymaga to przekraczania granic i kooperacji z międzynarodowymi partnerami. EMS wspiera swych klientów w tym trudnym procesie, oferując tłumaczenia techniczne.

Szkolenia

Efektywność energetyczna to nie tylko oszczędzanie energii. Efektywność energetyczna to także stan umysłu. W ramach rozmaitych inicjatyw edukacyjnych staramy się przybliżyć przedsiębiorcom i samorządowcom czym jest racjonalna gospodarka energią i z czym się ją je.

Dowiedz się więcej

Dlaczego my?

EMS jest pionierem w swej branży. Wykorzystując kompetencje zdobyte w zagranicznych instytucjach (amerykańskie Ministerstwo Energii, Duńska Agencja Energii, Szwedzka Agencja Ochrony Środowiska, duński Roskilde University), wprowadzaliśmy efektywność energetyczną do Polski. Dostrzegając jej potencjał, staliśmy się katalizatorem zmian w wielu zakładach przemysłowych. Od ponad 25 lat pomagamy naszym klientom budować nową rzeczywistość - rzeczywistość efektywności energetycznej.

 

Klienci
157
Audyty energetyczne
26
Białe certyfikaty - toe
23154
Inne projekty
134

Co w trawie piszczy

Największy zasób energii

Leave a comment

Potencjał efektywność energetycznej jest zasobem o znacznych rozmiarach, podobnie jak węgiel kamienny, brunatny czy gaz ziemny lub OZE. Największą kopalnią w Polsce są więc użytkownicy energii. Negawaty i negawatogodziny można kupować i sprzedawać podobnie jak megawaty i megawatogodziny czy też tony węgla. Po raz pierwszy do tych zasobów mają dostęp zwykli użytkownicy energii, ale także jej wytwórcy.

Czytaj dalej

Dowiedz się więcej